Wel een goed leerzaam stukje:
Cocaïne is een triple reuptake inhibitor (SNDRI (Serotonine-Noradrenaline-Dopamine-Reuptake-Inhibitor)) en qua puurheid zou het geen verschil moeten maken met de netto effecten die je krijgt.
Enkel de dosering aan pure cocaine die je in totaal tot je neemt, doet er toe. Dus ja, als je cocaine 50% versneden is, heb je 2x zoveel nodig voor hetzelfde effect - maar het effect blijft verder identiek.
Als je sterkere stimulanten gewend bent zoals (meth/dex)amphetamine, dan is Cocaïne vrij waardeloos. Amphetamines zijn namelijk Dopamine en Noradrenaline releasers. Soms ook Serotonine releasers in het geval van bijvoorbeeld MDMA, 4-F(M)A en in mindere mate 3-F(M)A.
Een "(Triple) reuptake inhibitor" blokkeert de Serotonine transporter (SERT), Norepinephrine transporter (NET) en Dopamine transporter (DAT), waardoor die neurotransmitters niet terug opgenomen worden en langer actief blijven.
Een "Releaser" laat de transporters in omgekeerde richting werken, waardoor je inplaats van re-uptake, een release effect krijgt.
Dus een Reuptake inhibitor zorgt er enkel voor dat de al vrijgegeven neurotransmitters, langer werkzaam blijven - maar een releaser zorgt ervoor dat én de reuptake geblokkeerd wordt, én er meer neurotransmitters geforceerd vrijgegeven worden dan normaal.
Dus je kan je verder wel inbeelden welk van de twee een (veel) sterker effect geeft.