
De teams zijn gevormd en dus is het tijd voor de opdracht. Probeer niet met de mol in zee te gaan, dit zal wellicht nare consequenties hebben. For the record, de twee teams zijn de volgende:
Team 1:DaveyMandy
Joris
Jurre
Thijs
Team 2:PatrickChristian
Julian
Arnold
Steven
Het Spel:Zeeslag dus. In totaal zullen er 10 boten in het spel zijn, elke kandidaat heeft de controle over één boot. Elke boot is 3 vakjes lang. Jullie mogen als team beslissen hoe deze boten geplaatst gaan worden. Dit kan zowel horizontaal als verticaal gebeuren in het volgende raster:

Stuur mij het plaatje terug met daarin de 5 boten verwerkt, bijvoorbeeld door middel van paint. Geef dan bij elke boot aan van wie deze boot is. Gebruik bijvoorbeeld kleuren en voeg een legenda toe, of zet simpelweg de desbetreffende naam van de kandidaat in de vakjes. De boten mogen elkaar niet overlappen, let hier op.
Om en om mogen de kandidaten het vijandelijke territorium onder vuur nemen. We beginnen met Davey, gevolgd door Patrick, en werken zodoende op chronologische wijze de lijst af zoals deze bovenaan de post staat. Als je aan zet bent, post je dan het volgende:
'Ik schiet op C4'. Ik zal vervolgens het resultaat van deze zet geven, mis of raak. Is jouw boot vernietigd, dan lig je uit het spel en zul je geduldig moeten aanzien hoe jouw teamgenoten het ervan af brengen. Voor de mensen die op vakantie zijn of om andere redenen niet kunnen deelnemen, de teamleden mogen dan de controle over hun boot overnemen. Geef dit aub wel even duidelijk aan in het topic, zodat dit voor iedereen duidelijk is. Aangezien Thijs weg is, mag iemand van zijn team zijn boot plaatsen en zijn zetten doen, tenzij hij zelf iets anders aangeeft in de komende tijd.
Nu de standaardprocedure is uitgelegd, is het tijd om de meer technische zaken onder de loep te leggen. Allereerst hebben we de teamcaptains. Op zich hebben deze zeelieden geen speciale taken en/of verantwoordelijkheden. Wel is het volgende het geval: Behoort de boot van de teamleider tot één van de eerste twee vernietigde boten van één team, dan verdwijnt er 500 euro uit de pot! Er kan dus zomaar 1000 euro uit de pot verdwijnen. Wees hiervoor op de hoede, en bespeel de tegenpartij hier mee daar waar kan. Aan de andere kant is er ook geld te verdienen. Houdt het winnende team meer dan twee boten over ( d.w.z. niet vernietigd ), dan komt er 500 euro bij in de pot. Zit de boot van de teamcaptain hier bij, dan komt er nog eens 250 euro bovenop.
Naast de geldzaken zijn er ook enkele individuele prijzen te winnen. Blijft er bij het winnende team maar één boot over, dan verdient degene van wie deze boot is een vrijstelling. Ook zijn er jokers te "verdienen", en wel op de volgende manier:
Elk team heeft maximaal drie maal de mogelijkheid om een schip te verplaatsen. Dit is alleen mogelijk wanneer het schip nog onaangetast is. Het schip mag op elk open vakje geplaatst worden, zelfs degene die al eerder beschoten zijn. Zodoende verklein je de winkansen van de tegenpartij. Hier staat echter tegenover dat één van de kandidaten van de tegenpartij via loting een joker krijgt toebedeeld. Om deze optie te gebruiken vermeld je in het topic het volgende:
'Team 1/2 wil graag een schip verplaatsen'. Vervolgens zeg je in een PB aan mij om welk schip het gaat en op welke plek het wordt neergezet. Een handige optie dus maar wel één met mogelijke fatale consequenties met het oog op de test, ga dus verstandig met deze optie om!
Dit was de uitleg. Hopelijk is alles duidelijk en kunnen we snel aan de slag gaan. Ik zie jullie opstelling van boten graag tegemoet komen! Succes.