doubletrouble schreef:
fullfocus schreef:
hidde schreef:
Effecten gaan echt niet je synth van crap naar baas maken hoor. Ze geven net dat beetje extra dikheid en wetness, maar t zijn geen wondermiddelen. EQ daarintegen is wel erg belangrijk.
Maar Draidy, toen je begon had je toch niet echt gehoopt dat je na een paar maanden al een hele track zou kunnen produceren? Zoiets heeft nou eenmaal tijd nodig. Oefenen en tuts kijken.
Sowieso vreemde vraag. Dacht je echt dat iemand met een wonderantwoord zou komen die je producties ineens stukken beter zou maken? Wake up, zoiets gebeurd echt niet.

goodmorning, this is your wake up call!
nee maar ik bedoelde dat alles bij elkaar je synth wel dik kan maken

beste is gewoon zelf maken naar eigen smaak en dan nog EQ en alles
dan komt het wel goei
Ik snap Draidy ook wel, je ziet heel veel gebeuren met FL, iedereen begint met 't maken van tracks via FL.
Een synth is nog best lastig, de meeste beginners gebruiken 'n standaard VST geluid, bewerken hem minimaal en zetten hier 'n sample-kickje onder.
Probeer 'n synthgeluid te maken wat jou pakt, zoals Fullfocus hierboven al zei; zet er 'n reeverbje op, eventueel distortion en equalize 'm. Zet daarna een ander synthgeluid daaroverheen, probeer 't een andere draai te geven en luister hoe 't klinkt. Klinkt t goed? Zet er nog eens een andere synth overheen, vergeet ze niet allemaal te bewerken!
Stop pas, als jij denkt dat dit 'n lekker vol en pakkend geluid is. Vergeet niet, dat een synth je hele climax maakt!
Een kick maak je met bijvoorbeeld Junglist/Hydra/Microtonic, ook hier is 1 layer vaak niet voldoende, althans, niet als je 'n degelijke kick wil gebruiken.
Probeer in Junglist 'n zware bass te maken, gooi ook hier eens wat distortion overheen, equalizen is ook heel belangrijk.
Probeer dat vervolgens eens te layeren met wat "Tok" of "Punch" en "Kick" geluiden, die je overigens ook in Junglist kan maken en zie wat eruit komt.
Het belangrijkste van je hele tracks is je afmix. Zorg ervoor dat elk geluid in je track een unieke sound krijgt, en dat is niet altijd even makkelijk. Derhalve is het heel erg belangrijk dat je lang oefent en wellicht ook best 'n tijdje bezig bent met 't maken van 'n track.
Mocht je er totaal niet uitkomen, zoek dan eerst eens een paar tutorials op, lees de tutorialtopics op dit forum eens en probeer eens wat .pfdjes van google af te halen.
Succes!
Bedankt!
fullfocus schreef:
Draidy schreef:
ben nu sinds kort een beetje bezig met FL, maar het lukt me totaal niet, snap wat je allemaal met het programma kan en hoe het werkt etc etc.
maar wat ik ook doe ik krijg geen mooi geluid voor een melo, kick, etc etc.
heb dus echt totaal geen idee hoe ik bijv een kick maak.
heb gewoon hele nummers in me hoofd maar heb geen enkel idee hoe ik daar ook maar iets van in zon programma kan krijgen
en daar bedoel ik niet mee dat ik het programma niet snap (zoals hierboven gezegd) maar meer dat als ik een synth ofso pak heb ik totaal geen idee wat ik dan vervolgens moet doen
nou het is niet echt een kwestie van alleen een synth plakken en daar een sample onder plakken idd..
Als je een synth pakt/maakt uit een VST oid, moet je er altijd nog een bende effecten overheen gooien. EQ, delay, reeverb, kraak.. net wat je nodig hebt!
Het is zo belangrijk hoe je de sounds "verbeterd" met je mixer, daar vanuit komt een professionele klank.
Maar aan 1 synth heb je dan alsnog niet genoeg,
Het is handig om een layer te maken van een stuk of 5 synths

heb je hier wat aan?
jup hier heb ik wel iets aan thx!.
hidde schreef:
Effecten gaan echt niet je synth van crap naar baas maken hoor. Ze geven net dat beetje extra dikheid en wetness, maar t zijn geen wondermiddelen. EQ daarintegen is wel erg belangrijk.
Maar Draidy, toen je begon had je toch niet echt gehoopt dat je na een paar maanden al een hele track zou kunnen produceren? Zoiets heeft nou eenmaal tijd nodig. Oefenen en tuts kijken.
Sowieso vreemde vraag. Dacht je echt dat iemand met een wonderantwoord zou komen die je producties ineens stukken beter zou maken? Wake up, zoiets gebeurd echt niet.

snap dat het tijd nodig heeft en dat een antwoord op deze vraag mijn productie niet in een keer goed maakt maar het zou wel een beetje kunnen helpen.
Skedoedelefloeps schreef:
Ik zou als beginner me helemaal niet druk maken om een vette synth te maken, probeer eerst maar te kunnen dromen hoe een hardstyle track opgebouwd is zodat je geen rare fratsen uithaalt.
Dan kun je spelen met melo's (gehoor trainen) om vervolgens concepten in elkaar te zetten en als je alles kan zul je zeggen, nu wil ik dit kunnen en dit en zo groei je verder.
Iemand die echt verder wilt zet zich er 100% voor in, als het niks voor je is ofzo dan haak je al heel snel af.
Ja dat is waar.
Abstractorz schreef:
En niemand die er ook maar aan denkt maar ik zeg toch altijd: Heb er plezier in

ook belangrijk!
