Oxbow schreef:
Legalisering zou slecht zijn voor Nederland, omdat als wij dat als enige land doen alle criminaliteit en misdaad hierheen trekt en dat wil je niet. Legalisering zou alleen goed zijn als heel Europa meedoet of zelf meerdere werelddelen en dat zie ik dus nooit gebeuren.
Filosofie achter het legaliseren is mooi, alleen niet realistisch en haalbaar, dus doe dan maar niet.
Mensen die graag van vergelijkingen met alcohol houden; een xtc-pil is wellicht minder schadelijk dan alcohol, maar als jij xtc net zo gaat gebruiken als alcohol nu misbruikt wordt (in de weekenden), dan zijn de gevolgen niet al te best. Zelfde geld voor andere drugs soorten die dan legaal zouden worden.
Hoezo enige land? Er zijn al landen waar alle drugs uit de criminaliteit zijn gehaald met succes, in Portugal zijn worden er bijvoorbeeld geen straffen opgelegd voor het bezit van alle drugs voor persoonlijk gebruik (dus ook xtc, coke, heroine, etc). Dit is al het geval sinds 2001, wanneer iemand ermee word betrapt word er gekeken met een commitee op welke manier ze deze persoon kunnen helpen, deze hulp mag je ook weigeren zonder strafrechtelijke gevolgen. En het werkt! Uit onderzoek blijkt dat het drugsgebruik gedaald is en het ook heel wat andere problemen heeft opgelost:
http://www.time.com/time/health/article ... 46,00.htmlDan heb je ook nog Tsjechiƫ, hier is sinds 2010 het bezit van 15gr marihuana, 1.5gr heroine, 1gr coke, 2gr meth, 2gr speed, 4 xtc pillen, 5gr hasj, 40 paddo's en 5 lsd zegels geen crimineel feit meer (legaal). Wat nodig is voor de drugs problematiek aan te pakken is juist het decriminaliseren zodat men het kan gaan zien als een gezondheidsprobleem en geen crimineel probleem. Zoals je kan zien hebben bepaalde andere landen dit al begrepen en bewijzen dat het perfect kan zonder opeens een enorme overlast teweeg te brengen. (bron:
http://www.praguepost.com/news/3194-new ... beral.html )
Het uit de criminele sfeer halen van hard drugs zal er niet voor zorgen dat opeens er een enorme stijging komt van drugsmisbruik maar laat de regering juist toe opener en eerlijker te communiceren voor de gezondheidsproblematiek er rond aan te pakken. Elk weekend alcohol zuipen is trouwens echt niet bepaald gezonder als elk weekend xtc, beiden zijn gewoon erg slecht!