Shoutbox | Zoeken (tijdelijk uitgeschakeld)
1, 2  Volgende
Ongelezen bericht Geplaatst op 20 okt 2011 23:25 
 
Hardtraxxer

Ik weet dat een aantal van jullie ook bij Hard Dance Event waren, en zou graag jullie ervaring willen horen! Heb helaas niemand van Hardtraxx ontmoet daar, wie weet een volgende keer! Denk ook dat de meesten pas laat zullen reageren, want bijna iedereen ging door naar dan wel ADE: Headhunterz dan wel iets anders.


Maar goed, over HDE! Ik wist eerst niet goed wat de bedoeling was behalve netwerken en mocht je geïnteresseerd zijn seminars bijwonen. Ik ben als student naar HDE gegaan met als interesse marketing en promotie en hoopte op HDE mensen te kunnen spreken die in een dergelijke functie al werkende zijn. Dat is zeker gelukt! Ik zal geen mensen bij naam noemen aangezien, maar velen waren erg enthousiast om hun verhaal te doen over hoe het (kleine) wereldje van de hard dance werkt. Mocht je dus om een zelfde reden als mij ook naar HDE toe willen volgend jaar, zeker doen! Je hebt niks te verliezen en het is je geld meer dan waard (daar kom ik later op terug).

Hoe verliep de dag? Ik was rond 13.00 aanwezig en na wat bali - entree werk kreeg ik een boekje met het programma. Hier stond gelukkig meer op als op het programma van de website, want dat programma vond ik iets wat beperkt vergeleken met de website van vorig jaar. Het programma bevatte net als vorig jaar blijkbaar ook equipment (traktor en pioneer) showcases of hoe je 't wil noemen en de programmering van de Q-dance Radio show. Gelukkig stond er ook een plattegrond in om de weg mee te vinden in het ID&T/Q-dance kantoor, want dat is me een appart gebouw! schitterend! ik snap wel waar de mensen die er werken hun inspiratie vandaan halen.

Toen ik mijn boekje had doorgelezen werd ik benaderd door een host van HDE. Ben de naam al weer kwijt, sorry, maar het was een kortharige blonde gast. Hij vroeg me met wat voor doel / functie ik aanwezig was en gaf me tips om m'n dag mee door te komen, erg handig! Na dit gesprek heb ik 2 seminars gevolgd: Die over Online Music Channels (hardstyle.com & Soundcloud) en over het huidige Imago van Hardstyle en Hardcore. Wat betreft de eerste, werd er gesproken over een grote verandering bij hardstyle.com die er aan zit te komen in een paar weken. Degenen die het personeel (2 man maarliefst) van Hardstyle.com volgen op twitter wisten dit misschien al, maar het zit er dus echt aan te komen! Verder komt er iets groots aan bij Soundcloud, maar toen de meneer van Soundcloud dat zei had ie er eigenlijk al spijt van dus daar weet verder niemand iets over!

Lecture 2: Het Imago van Hardstyle en Hardcore, met als sprekers de film-editor Stijn Verlinde, de poster/flyer/kaft/plaatjes maker Niels van Hoeckel (wearekult.com) en Niels van Vijfeijken van Wish Events. De grote vraag was of het duistere, harde, spookachtige karakter van hardstyle en hardcore nou wel zo nodig is en waarom het eigenlijk zo is geworden zoals het is. Niels van Hoeckel wist te vertellen dat vooral bij Hardcore dit eigenlijk altijd al is geweest en dat het echt wel een aantal generaties zal duren voordat dit imago eruit is, als dat al gaat gebeuren!. Wie wil er immers konijntjes op zijn mainstage ipv een demoon was een uitspraak die in deze discussie viel. Er werd ook beeldmateriaal van stages door de jaren heen vergeleken en volgens Niels van Vijfeijken ligt de toekomst bij bewegende elementen in stages/ de hal. Hier mee bedoelde hij een stage die ook over/onder/langs je heen gaat en waar je echt een onderdeel van bent. Lijkt me erg cool! ben benieuwd wie het als eerst realiseert! Ik denk dat hij hier meer mee bedoelt dan de bewegende boom elementen op Qlimax 2009 en de bewegende schermen op Hardbass 2011. Deze voorbeelden verzin ik nu trouwens zelf, er werden geen concrete voorbeelden genoemd in de presentatie.

Na deze 2 lectures had ik het wel even gehad qua les krijgen, was immers niet op de uni dus ik kwam niet alleen voor colleges. Dus op naar de rest van het gebouw! In de kelder waren afwisselend Traktor en Pioneer showcases onder de versterking van een goed volume. Mocht je dus even muziek willen luisteren, dan kan dat hier! Ik heb zelf niks met de Traktor en Pioneer apparaten dus ben hier verder ook niet lang gebleven. Waar kon je nog meer naar toe? Naar boven! Hier vond je (afhankelijk van waar je naar boven ging) eerst de radio show! Je kon hier vrij in en uit lopen en zien hoe de radio show werd verzorgd. Eens een keer een radio show van de andere kant bekijken dus ipv thuis op je laptop. Toen ik mijn rondje boven vervolgde kwam ik langs een Third Movement, Dutchaholic, PRSPCT en makeyoudance stand respectievelijk. Hier had iedereen het vrij druk met vanalles dus daalde ik af naar de 'General Meeting Area'

Deze area in combinatie met de hal kan je zien als een grote aula (+bar met bier :beer: ) waar vrijwel heel hardstyle/hardcore Nederland staat te babbelen/netwerken/socializen wat het dan ook mag zijn. Ergens in een hoek zie je Headhunterz die met 2 jongens van Arkaine muziek aan 't luisteren is op een macbook, en 2 meter verder zijn mensen weer heel serieus in gesprek over wat het onderwerp dan ook mag zijn. Kortom, alles kan! En niemand is te beroerd om met je te praten, het zijn immers ook gewoon mensen! Ik ga niet in op inhoud waarover gepraat is want ik ben vrij zeker dat nogal het een en ander geheim dient te blijven. Hier probeer ik niet populair mee te doen of iets dergelijks maar ik wil geen gezeik met een report als dit, ik doe het alleen om mijn ervaring met een dag als deze te delen met anderen.

Maar goed, het was inmiddels al weer ~17.30 en het was tijd voor de seminar: The United KIngdom of Harddance. Ik moet zeggen dat ik deze seminar wat droevig en depressief zelfs vond. Ik nam plaats naast Sam van Bioweapon (beetje leren kennen tijdens Dream Village 2011) en samen hebben we deze seminar bijgewoond. Mark Eg, een typerende aparte vertoning op zich (zie website van 'm) zag een toekomst niet zitten zoals het nu in NL is. Evenementen groter dan 5000 man zitten er de komende tijd niet in omdat mensen in de UK veel meer lijden onder de crisis dan hier. Ze moeten echt opsparen voor een 'night out in a club'. Best jammer vind ik zelf, je zou toch zeggen dat een land met 10x? meer inwoners ook 10x zo grote evenementen moet hebben, maar goed. Ik was er niet helemaal bij deze lecture maar de algemene sfeer was bedroevend en de toekomst zag er nou niet echt rooskleurig uit aan de andere kant van de Noordzee.

Vervolgens! 18.30-18.50: Fuck de hokjes met Showtek! De jongens vertelden over de afgelopen 2 jaar in het buitenland, hun besluit om dit te doen en hoe het verschilt met een Nederlandse artiest te zijn. Ze formuleerden het als volgt: Als je Nederland eenmaal veroverd hebt dan maak je voor jezelf een nieuw doel. Eerst was dit doel internationaal bekend worden, en dat is gelukt. Toen verschoof het doel naar mainstages bereiken van niet hardstyle/harddance feesten, en ook dit is gelukt met Electronic Daisy festival. Ze vinden het persoonlijk erg mooi dat: "Over there they don't think in hokjes", waarna de hele zaal in lachen uitbarstte :P Wat ze hier mee bedoelden was dat in de US er gerust een hiphop act, een house act, een dubsteb act en een hardstyle act op 1 stage kunnen staan op 1 avond. Dat mensen toch wel losgaan, no matter what. En dat het ook niet uitmaakt als ze er een keer een dubstep plaat door heen gooien. Dit vinden ze erg jammer aan het Nederlandse publiek. Aan de ene kant is het Nederlandse publiek erg kritisch wat af en toe fijn is, maar aan de andere kant wil een Nederlanse bezoeker persé Hardstyle horen op een Hardstyle feest /stage, wat dus als hokjes denken geformuleerd wordt. Verder waren ze erg tevreden met hun optreden op Qbase, alhoewel platenkeuze in een dergelijk geval moeilijk is. Ik ben zelf van mening dat de set ook geslaagd was trouwens.

Dan is het al weer 19.00 en zit het er bijna op! Ik bedacht voor mezelf, wat zijn de laatste dingen die ik nog wil doen en wie wil ik nog spreken. Dit was vooral het spreken van wat laatste marketing/promotie mensen, en zo lang je je voorstelt als een student die graag wil leren, dan kunnen deze mensen je hun hele carrière vertellen. Het enthousiasme onder de deelnemers was echt goed en de vragen die ik had zoals hoe marketing in de scene er aan toe gaat heb ik zeker allemaal beantwoord gekregen.

Tot slot wachtte er nog 1 ding voordat ik het mooie pand zou verlaten: De goodiebag! Ik wist dat er vorig jaar nogal wat interessant spul in zat dus was zeker benieuwd! De tas (die nog eens handig is ook) bevatte een Defqon.1 2011 3 disc special edition registration! Een heel mooi collecters item en ik ben er zeker blij mee! Verder bevatte de tas flyers, van Exposure, the Magic Show, Qore 3.0, Dutchaholic, Psytek.nl en Bionic.

Ik denk dat ik meer niet kwijt kan over de HDE, behalve dat er bier genoeg was en dat de sandwiches heerlijk waren! Ik heb dit stukje (verhaal inmiddels) geschreven om mensen die niet aanwezig zijn geweest een beeld te geven van hoe het er aan toe gaat, niet om geheime informatie o.i.d. naar buiten te brengen want voor zo ver ik die al weet hou ik die lekker voor mezelf. Mocht je dus dit jaar getwijfeld hebben om te gaan, ik hoop dat dit verhaal je helpt om de keuze voor volgend jaar te maken! Ik baalde er eerst van dat ik vorig jaar niet al ben geweest, maar achteraf had ik me dan waarschijnlijk geen houding weten te geven en had ik daar niks te zoeken. Denk hier ook over na, als je geen gesprek stof hebt dan denk ik dat je de dag moeilijk door komt, aangezien het toch een netwerk evenement is!

Nogmaals, dit is slechts een deling van een ervaring! Mocht iemand zich benadeeld voelen of willen dat ik inhoud van deze post verwijder dan wel vervorm, neem dan even contact op! Ik zou ook graag de ervaringen van andere Hardtraxxers horen! Ik hou het nu voor gezien want de dag is lang genoeg geweest (2,5 uur heen en 2,5 uur terug reizen :sleep: )
Ongelezen bericht Geplaatst op 20 okt 2011 23:43 
 
Hardtraxxer

oh en hoera met deze post ben ik officieel hardtraxxer :D :beer:

WELTRUSTEN
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 00:17 
 
Hardtraxx Veteran
Avatar gebruiker

Sorry maar wat is HDE eigenlijk?
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 00:46 
 
Hardtraxx Veteran
Avatar gebruiker

Draidy schreef:
Sorry maar wat is HDE eigenlijk?

Living under a stone?
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 01:10 
 
Hardtraxx Veteran
Avatar gebruiker

Roebén schreef:
Draidy schreef:
Sorry maar wat is HDE eigenlijk?

Living under a stone?


:yawn: help hem dan gewoon, ik had er tot voor kort ook nog nooit van gehoord. Eigenlijk een netwerking event om relaties te leggen met andere functionarissen en professionals.


http://www.amsterdam-dance-event.nl/hde
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 10:19 
 
Donateur
Avatar gebruiker

Ik ga niet zo'n uitgebreide review typen (en sorry, ook niet lezen :P)

Ik heb me goed vermaakt! De lezingen waren interessant en bevestigden veel van m'n gedachten.
Voor de rest was het eigenlijk lekker pilsen met de artiesten! Mogelijkheden broeien wel snel tijdens zo'n dag!
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 11:06 
 
Hardtraxxer

Mol schreef:
Ik ga niet zo'n uitgebreide review typen (en sorry, ook niet lezen :P)

Ik heb me goed vermaakt! De lezingen waren interessant en bevestigden veel van m'n gedachten.
Voor de rest was het eigenlijk lekker pilsen met de artiesten! Mogelijkheden broeien wel snel tijdens zo'n dag!


Klopt, tevens erg motiverend voor plannen die je al had!
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 11:20 
 
Hardtraxxer
Avatar gebruiker

opaa schreef:
Er werd ook beeldmateriaal van stages door de jaren heen vergeleken en volgens Niels van Vijfeijken ligt de toekomst bij bewegende elementen in stages/ de hal. Hier mee bedoelde hij een stage die ook over/onder/langs je heen gaat en waar je echt een onderdeel van bent. Lijkt me erg cool! ben benieuwd wie het als eerst realiseert!


is al gedaan ^^

Zie bv. full On Ferry 2008, De DJ-booth was een soort ufo die letterlijk over het publiek vloog!



EDIT: vond ik wel een van de vetste ervaringen op een feest!
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 12:04 
 
Hardtraxxer

Ja de jumpstage bij Basslleader 2011 ging ook over het publiek heen, maar dit was slechts een plaat van 1 bij 2 meter waar alles op stond als ik 't filmpje goed bekijk.

Heel vet inderdaad! maar ik denk dat Niels vooral bedoelt dat het een standaard wordt. Net als dat nu de standaard is dat je een heel mooi uitgewerkte main heb, zal de main zich uitbreiden over / onder / om het publiek.
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 14:50 
 
Hardtraxxer
Avatar gebruiker

Dus zoals vorig jaar bij Qlimax en zoals ook al bij de main van Mysteryland en volgens mij ook bij Tomorrowland is gedaan?? Allemaal stages waar het publiek deel uit maakte van de stage. Volgens mij loopt die Niels een beetje achter de feiten aan :P ^^
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 15:57 
 
Hardtraxx Elite
Avatar gebruiker

Was idd interessant om te lezen Great Job... :thumbup: Vraagje kostte dat intree of iets ? miss is dit iets voor volgend jaar
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 16:12 
 
Aan het typen...
Avatar gebruiker

Een aantal van de seminars is opgenomen en zouden na het HDE online komen. Heb er gister een paar tijdens mijn huiswerk gevolgd en dat waren best interessante discussies. Onder andere over crossbreeding, de invloed van andere genres op de hardere stijlen, dat onder andere over afgelopen mysteryland ging.
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 16:17 
 
Artiest
Avatar gebruiker

Lyst schreef:
Onder andere over crossbreeding, de invloed van andere genres op de hardere stijlen, dat onder andere over afgelopen mysteryland ging.

Kwam er uiteindelijk op neer dat ze hardstyle meer willen combineren met populaire genres en hardcore wel wat meer richting de industrial/dnb
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 16:40 
 
Hardtraxx Addict
Avatar gebruiker

Zijn deze nogsteeds te bekijken? Zoja, waar :$? Lijkt me ook wel interessant :)
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 16:43 
 

Geck-o schreef:
Lyst schreef:
Onder andere over crossbreeding, de invloed van andere genres op de hardere stijlen, dat onder andere over afgelopen mysteryland ging.

Kwam er uiteindelijk op neer dat ze hardstyle meer willen combineren met populaire genres en hardcore wel wat meer richting de industrial/dnb


En wat vindt u daarvan?
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 16:43 
 
Aan het typen...
Avatar gebruiker

HDE: The photos and aftermovie will be uploaded as soon as possible. Kemmer Media will also publish all seminars and interviews on Youtube. In the meantime we would like to get feedback from you so please mail all comments to:
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 19:25 
 
Artiest
Avatar gebruiker

Nazale schreef:
Geck-o schreef:
Lyst schreef:
Onder andere over crossbreeding, de invloed van andere genres op de hardere stijlen, dat onder andere over afgelopen mysteryland ging.

Kwam er uiteindelijk op neer dat ze hardstyle meer willen combineren met populaire genres en hardcore wel wat meer richting de industrial/dnb


En wat vindt u daarvan?

Ik vind het heel logisch, omdat dat commercieel gegarandeerd het beste uitpakt. Maar omdat er gepraat werd over passie voor de muziek, had ik gehoopt dat ze ook wat zouden zien in diversificatie van hardstyle in andere richtingen
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 20:22 
 
Aan het typen...
Avatar gebruiker

Erg correct antwoord :P
Ongelezen bericht Geplaatst op 21 okt 2011 20:36 
 
Hardtraxxer

SkiggyRapz18 schreef:
Was idd interessant om te lezen Great Job... :thumbup: Vraagje kostte dat intree of iets ? miss is dit iets voor volgend jaar


Kijk om zulke reacties typ ik dit :)

Het was 15 euro entree en het is de bedoeling dat je je registreerd onder een functie / bedrijf. Ik heb wat promotie oefen projectjes waar ik ook meer mee ga doen, en was verder als student aanwezig. Maar het is dus wel de bedoeling dat je echt met een professionele insteek aanwezig bent. Zoals ik in m'n verslag al zei, als je er niemand kent en geen gesprekstof te bieden heb waar de andere aanwezigen ook iets aan hebben dan zal je een korte dag hebben denk ik :p Of je moet heel goed zijn in slap lullen maar dan kan je net zo goed naar de kroeg gaan. Het is niet voor niets een netwerk evenement!

Geck-o was je ook bij de lecture met showtek? Hun mening was ook dat het werkt, meerdere genres op 1 stage, die van crossbreeding heb ik gemist. Wouter en Sjoerd waren net als jij VOOR diversificatie maar dan vooral gewoon subgenres. Subgenres die door velen nog steeds niet geaccepteerd worden. Ze benoemden zichzelf ook als toegankelijker, en hadden het ook over raw e.d.
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 11:04 
 
Hardtraxx Elite

opaa schreef:
Geck-o was je ook bij de lecture met showtek? Hun mening was ook dat het werkt, meerdere genres op 1 stage, die van crossbreeding heb ik gemist. Wouter en Sjoerd waren net als jij VOOR diversificatie maar dan vooral gewoon subgenres. Subgenres die door velen nog steeds niet geaccepteerd worden. Ze benoemden zichzelf ook als toegankelijker, en hadden het ook over raw e.d.


Oh, je mag wel wat meer vertellen over de meningen van die producers. Dat vind ik wel interessant ;)
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 13:10 
 
Hardtraxx Veteran
Avatar gebruiker

jambekkie schreef:
opaa schreef:
Geck-o was je ook bij de lecture met showtek? Hun mening was ook dat het werkt, meerdere genres op 1 stage, die van crossbreeding heb ik gemist. Wouter en Sjoerd waren net als jij VOOR diversificatie maar dan vooral gewoon subgenres. Subgenres die door velen nog steeds niet geaccepteerd worden. Ze benoemden zichzelf ook als toegankelijker, en hadden het ook over raw e.d.


Oh, je mag wel wat meer vertellen over de meningen van die producers. Dat vind ik wel interessant ;)

Idd, ben ik ook benieuwd naar ;) . En willen ze hardstyle toch minder duister gaan maken?
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 14:00 
 
Hardtraxxer

Nouja als je die wil weten dan moet je het aan DJ's vragen daar, de enige die echt een college gaven over hun ervaringen de afgelopen tijd waren de jongens van Showtek.

Wat ze vooral zeiden is dat in de US mensen dus niet in hokjes denken en elke soort muziek waarderen. En de meeste landen (behalve NL) denken eigenlijk zo. Mensen gaan daar net zo hard los als je eerste een house plaat, dan een dubstep plaat en dan een hardcore plaat draait, zo lang het maar kwaliteit muziek is.

Kutski en nog wat anderen zeiden ook wat over hard dance in Engeland maar bij dit college heb ik niet echt goed op zitten letten. Kutski blijft v oorlopig gewoon lekker alle genres door elkaar draaien, vooral omdat hij dat zelf het leukste vind.

Maar veel meer heb ik over DJ's niet te melden aangezien ik me meer interesseer in de bedrijfskundige kant van de hardstyle scene :P
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 14:22 
 
Hardtraxxer
Avatar gebruiker

urbandesigner schreef:
Idd, ben ik ook benieuwd naar ;) . En willen ze hardstyle toch minder duister gaan maken?


wie bedoel je daar in ze? Hardstyle wordt gemaakt door producers. en elke producer kan daarin zijn eigen kant op gaan. en zolang er publiek voor die kant is kan hardstyle alle kanten op denk ik.

Persoonlijk vond ik de seminar met Showtek het meest inspirerend van de dag.
Verder vond ik vorig jaar de seminars interessanter dan dit jaar. en de invulling van de dag minder goed.

Vond het ook jammer dat dat "drop your track" niet meer gedaan werd. wat vorig jaar erg leuk was om te zien.

Maar heb goed kunnen netwerken en vond het een leuke dag. Zeker met de HHZ showcase als afsluiter van de avond maakte dit een dag die ik niet had willen missen
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 14:40 
 
Hardtraxxer
Avatar gebruiker

thx voor deze info! krijg je mooi inzicht wat het nou precies inhoud. Was wel op de Headhunterz showcase en ook wat mensen gesproken, gaat alleen wat lastiger op een feest. Misschien volgend jaar wel aanwezig.
Ongelezen bericht Geplaatst op 22 okt 2011 18:03 
 
Hardtraxx Veteran
Avatar gebruiker

Wat wel belangrijk is, is dat dit wel echt een netwerkevenement is. Het is dus niet een soort feestje of een plekje waar je handtekeningen kan scoren. Als je niet echt iets vertegenwoordigt ben je er denk ik ook vrij gauw weer klaar.
1, 2  Volgende
Forumoverzicht » Algemeen » Algemeen